6 nieznanych miejsc na Mazowszu, które musisz zobaczyć.

Są takie miejsca na Mazowszu, o których mało kto wie. A wielka szkoda, bo to prawdziwe perełki.

Dziś przygotowałam dla Was zestawienie kilku, które warto zobaczyć na weekendowym wypadzie za miasto, podczas majówki lub przy innej okazji, kiedy szukacie wyjątkowego otoczenia.

Tuż za granicami miasta, w okolicy Kampinoskiego Parku Narodowego znajduje się rozległy piaszczysty teren, którego mikroklimat przypomina warunki panujące na pustyniach!

To Grochalskie Piachy.

Lokalizację i informacje o miejscu znajdziesz w artykule: Pustynia pod Warszawą.

Tuż przy skąpanej w zieleni Podkowie Leśnej, na obrzeżach Warszawy mieści się Ogród Rzeźb Juana Soriano w Owczarni.

To niezwykłe, wypełnione sztuką i pięknem przyrody miejsce.

O położeniu i historii powstania tego urokliwego ogrodu przeczytacie w artykule : Ogród rzeźb Juana Soriano- hołd meksykańsko-polskiej miłości 2 niezwykłych mężczyzn.

ogród rzeźb juana soriano, staw, artysta, park, zieleń, owczarnia, Kazimierówka , blisko warszawy na weekend, ciekawe miejsce, mazowieckie ogród rzeźb juana soriano, staw, artysta, park, zieleń, owczarnia, Kazimierówka , blisko warszawy na weekend, ciekawe miejsce, mazowieckie


SPRAWDŹ TEŻ:

kampinos ciekawe miejsca


Niecałe 15 km od centrum Warszawy, w Falentach mieści się magiczne, klimatem nawiązujące do mazurskich jezior miejsce. To Rezerwat Przyrody Stawy Raszyńskie. To kolejne z serii ciekawe miejsce na jednodniowy wypad z Warszawy. Warto się tam udać o każdej porze roku, gdyż przyroda każdego dnia roku ukazuje nam inną odsłonę tych malowniczych krajobrazowo terenów.

Lokalizację i informacje o tym miejscu znajdziecie w artykule: Stawy Raszyńskie pod Warszawą

 

Na Mazowszu, niedaleko Radomia, tuż obok Grójca, znajduje się unikatowe przyrodniczo miejsce. To najbardziej na północ wysunięte stanowisko modrzewia europejskiego (podgatunek modrzew polski). Warto wybrać się w tę okolicę na spacer leśnymi ścieżkami. Szczególnie polecamy mgliste dni, gdy główna aleja Rezerwatu Modrzewina przypomina trochę “Mroczny szpaler”, czyli The Dark Hedges – miejsce znane jako najpiękniejsza droga w Irlandii Północnej i z pewnością jedna z najpiękniejszych w Wielkiej Brytanii i całej Europie.

O tym jak dojechać do rezerwatu i co zobaczyć na miejscu dowiesz się z tego artykułu: Rezerwat Modrzewina – niezwykły las.

 

rezerwat mpdrzewina

Czy na terenie płaskiego jak stół województwa mazowieckiego można zobaczyć korony drzew bez wspinania się na wieżę widokową? Można! Wystarczy wyjechać tylko 40 km za Warszawę!

Dokładną lokalizację i okoliczne atrakcje opisaliśmy tu: Góry Chobockie – mazowieckie wydmy z widokiem na korony drzew

góry chobockie na mazowszu pomysł na wypad za miasto Warszawę ciekawe miejsce koło stolicy gdzie na weekend na hamak, na spacer do lasy, wydmy, górka saneczkowa, biała góra, mało znane miejsce, moda na mazowsze, polska na weekend, atrakcje mazowieckie

Miasto starsze od Warszawy, a jednak nowe – odzyskało prawa miejskie 1 stycznia 2020 roku po utracie ich… “za karę”.

Miasto, w którym król Jagiełło przeprowadzał swoje wojska idąc na Grunwald.

Miasto, w którym wieki temu zatrzymali się Templariusze.

To kolejna po Wyszogrodzie (trochę zapomniana) perła Mazowsza – Czerwińsk nad Wisłą, który warto odwiedzić robiąc weekendowy wypad z Warszawy.

Jak tam dojechać i co zobaczyć, tego dowiecie się z artykułu: Templariusze,grunwaldzka przeprawa Jagiełły i klasztorne ogrody – Czerwińsk nad Wisłą.

czerwinsk nad wisla templariusze jagiello kosciol polska skarpa z warszawy na weekend

Znacie te miejsca, czy są one dla Was zaskoczeniem?:) A może zaproponujecie inne, mało znane mazowieckie perełki? Piszcie swoje propozycje w komentarzach!

 

góry chobockie wydma śródlądowa biała góra na jeden dzień z warszawy wypad na weekend ciekawe miejsce na mazowszu nietypowe

Jeśli ten wpis się Tobie spodobał, to będzie nam mega miło, gdy zostawisz komentarz i np. postawisz nam kawę! 🙂

A jeśli uważasz, że wpis warto pokazać światu będzie super, gdy udostępnisz go na swoim Facebooku, Twitterze lub Instagramie 🙂

Ponadto zachęcamy, abyś obserwował nas na naszych kanałach społecznościowych, aby żaden nowy wpis Cię nie ominął:)

Facebook

Instagram

TikTok

Twitter

Youtube

Written by
Latest comment

LEAVE A COMMENT

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.